Pravidla projektu MC Titan

11 Březen 2017
Pravidla projektu MC Titan
 • Pravidla projektu


  1. Základní ujednání
  1.1 Úvod
  1.2 Admin team
  1.3 Fórum a webová stránka
  1.4 Dodatečné informace

  2. Chat a komunikační prostředky
  1.1 Veřejný herní chat
  1.2 Soukromý herní chat
  1.3 Přátelé
  1.4 Ignorace

  3. Herní svět a gameplay
  1.1 Ochrana majetku
  1.2 Spravování pravomocí
  1.3 Herní svět
  1.4 Gameplay

  4. Registrace a správa účtu
  1.1 Registrace
  1.2 Správa účtu
  1.3 Originální a neoriginální účet
  1.4 Heslo


  Respektování Admin teamu a hráčů
  Arogantní, sprosté, dětinské a nevhodné chování netolerujeme. Provinění proti tomuto pravidlu se většinou trestá pomocí mute, ale lze sáhnout i po časovém banu, pokud to okolnosti vyžadují. Opakované problémy mohou vést k trvalému zamezení přístupu do hry.

  Griefování a ničení lokací
  Nedoporučuje se ničení objektů, které nejsou v residenci/regionu, stejně jako ničení rázu krajiny. Pokud se z logu zjistí, že dotyčný úmyslně ničil onu stavbu, tak to může vést k časovému banu. Délka je určena dle rozsahu škod.

  Využívání chyb, exploitů a cheatů
  Pokud zjistíte ve hře chybu, tak prosím jí nahlašte některému členovi Admin teamu. Pokud tak neuděláte, tak se vystavujete nebezpečí případného dodatečného postihu a dalším úkonům s tím spojených (například odebrání naexploitovaných věcí, atp.). Dále nedoporučujeme používat x-ray, fly hacky a další módy, které některým způsobem zpřístupňují funkce, ke kterým jinak hráč nemá přístup. Zneužití podobných módů se trestá časovým banem, dle rozsahu postihu.

  Ochrana svého majetku a věcí
  Každý hráč, který nechce přijít o svoji postavenou stavbu, by měl využít funkci ochrany majetku. Jak vytvořit residenci či region se většinou dozvíte na příslušném serveru na "/warp info". Pokud si ochranu svého majetku nezajistíte a někdo vám něco zničí, tak je to poté pouze vaše vina (ovšem viníka povětšinou trest nemine). Admin team také neručí za vámi ztracené věci, které z vás vypadnou například při zabití v PVP a podobně. Za všechny věci u vás si ručíte pouze vy a není povinností je dohledávat či navracet.

  Spamování v chatu
  Z důvodu zachování čistého a přehledného chatu se zakazuje šíření nesmyslných blábolů, spamování dokola stejné zprávy, hrání si na seznamku a další nevhodné akce. Za konstantní spam v chatu se uděluje časové mute na několik hodin. Při dlouhodobém opakování spamování lze sáhnout i po časovém banu.

  Dotazování se o pomoc
  Rádi pomůžeme všem hráčům, kteří mají logický dotaz či otázku. Prosím ale berte na vědomí, že i Admin team je složený z obyčejných lidí, kteří nemohou odpovědět všem hráčům, proto každý hráč by si měl první rozmyslet, zdali jeho dotaz je opravdu tak důležitý, nebo zdali je to něco, co již bylo zodpovězeno několiksetkrát na našem fóru, popřípadě na Minecraft Wiki.

  Argumentace ve hře ohledně serveru/projektu
  Prosím, zdržte se emotivních příspěvků ve hře. Pokud máte konstruktivní dotaz, kritiku či podnět, tak prosím jej napište na fórum do příslušné sekce, kde je konverzace přece jenom příjemnější a přehlednější. Nedodržení tohoto pravidla se ve hře trestá jako spam.

  Chování v PVP
  a) Zakazuje se bojovat v PVP s povolenou nesmrtelností či létáním.
  b) Zakazuje se používat lektvar neviditelnosti v PVP a Event vyhrazených zónách (PVP aréna, eventy, atd.).
  c) Zakazuje se lákat hráče do teleportačních pastí, které jim přivodí smrt či škodu.
  d) Zakazuje se "kempení" hráčů, kteří již zemřeli a jsou bezzbranní.
  e) Zakazuje se používání online mapy k vyhledávání PVP cílů.

  Prošení o věci
  Zakazuje se prošení členů Admin teamu o pozici nebo herní věci. Takovéto žádosti nebereme v potaz a povětšinou se trestají jako spam v chatu. Pokud se chcete připojit do našeho Admin teamu, tak prosím zajděte do příslušné sekce na webu a podejte si přihlášku. Ve hře se nábor neřeší, vše se řeší přes vaši podanou přihlášku.

  Admin má vždy pravdu
  Admin má vždy pravdu a nemá cenu s ním argumentovat. Toto pravidlo není určené pro maximální nadvládu Admina na serveru, ale z důvodu, že hodně lidí si vše dokáže vyložit dle svého a myslí si, že pouze oni mají vždy pravdu. Pro udržení pořádku prosím respektujte to, co Admin řekne. Pokud si ale myslíte, že některý Admin či člen Admin teamu neplní své povinnosti nebo je zaujatý, tak prosím kontaktujte majitele buď pomocí emailu (nightik@mctitan.cz), nebo pomocí soukromé zprávy na fóru.

  Neznalost pravidel
  Neznalost těchto pravidel neomlouvá. Tato pravidla zároveň tvoří základní výčet situací, které mohou nastat a není v nich nic, čeho by se slušně hrající hráč měl obávat. Pravidla nejsou udělána pro "buzeraci" hráčů, ale pro ochranu normálních lidí proti nepřizpůsobivým jedincům.

  Registrace nového účtu a jeho správa
  Doporučujeme nesdílet údaje jako login a heslo ke svému účtu. Pokud dojde k odcizení, vykradení nebo jiné akci, která může vést k poškození vlastníka účtu a dojde se k tomu, že onen vlastník sdílel údaje s dalšími osobami, tak si vyhrazujeme právo tento problém neřešit (chraňte si svůj účet a budete v bezpečí). Dále se zakazuje opakovanému vytváření nových účtů dokola (nevidíme důvod, proč by například jeden hráč měl mít 15 zřízených účtů). Pokud zjistíme, že se někdo provinil opakovaným zakládáním účtů, tak tyto účty smažeme a případně potrestáme daného hráče dle rozsahu provinění. Prodej, nebo pronajímání, svého ingame účtu je zakázáno. Zjištění snahy prodat svůj ingame účet za herní měnu, či reálné peníze, může vést k zablokování onohu účtu.

  Dodatečná pravidla pro technické servery (FTB, Galacticraft)
  a) Je zakázáno se jakýmkoliv způsobem snažit obejít auto AFK kick.
  b) Je zakázáno stavět kabely/trubky v mřížkách (cyklení).
  c) Jakékoliv pokusy o množení (duplikování) předmětů ve hře je přísně trestáno.
  d) Je zakázáno využívat Quarry ve stavebním světě pro pouhý chunkloading svého domu.
  e) V těžebním světě se zakazuje jakkoli omezovat či poškozovat ostatní hráče.
Uživatelům Nycky, Redo_cz, meloco1234 a 14 dalším se toto líbí.