Pravidla projektu MC Titan

19 Prosinec 2020
Pravidla projektu MC Titan
 • Pravidla projektu MC Titan


  Respektování Admin teamu a hráčů
  Arogantní, sprosté, dětinské a nevhodné chování netolerujeme. Provinění proti tomuto pravidlu se většinou trestá pomocí mute, ale lze sáhnout i po časovém banu, pokud to okolnosti vyžadují. Opakované problémy mohou vést k trvalému zamezení přístupu do hry.

  Registrace nového účtu a jeho správa
  Nikdy nesdílejte údaje jako login a heslo ke svému účtu. Pokud dojde k odcizení, vykradení nebo jiné akci, která může vést k poškození vlastníka účtu a zjistí se, že onen vlastník sdílel údaje s dalšími osobami, tak si vyhrazujeme právo tento problém neřešit (chraňte si svůj účet a budete v bezpečí).
  Dále se zakazuje opakovanému vytváření nových účtů dokola (nevidíme důvod, proč by například jeden hráč měl mít 15 zřízených účtů). Pokud zjistíme, že se někdo provinil opakovaným zakládáním účtů, tak tyto účty smažeme a případně potrestáme daného hráče dle rozsahu provinění.
  Prodej, nebo pronajímání, svého ingame účtu je zakázáno. Zjištění snahy prodat svůj ingame účet za herní měnu, či reálné peníze, může vést k zablokování onohu účtu a potrestáni hráče časovým banem.

  Ochrana svého pozemku a majetku
  Každý hráč, který nechce přijít o svoji postavenou stavbu, by měl využít funkci ochrany majetku. Jak vytvořit residenci či region se většinou dozvíte na příslušném serveru na "/warp info". Pokud si ochranu svého majetku nezajistíte a někdo vám něco zničí, tak je to poté pouze vaše vina (ovšem viníka povětšinou trest nemine).
  Admin team také neručí za vámi ztracené věci, které jste měli v nezabezpečených truhlách nebo z vás vypadnou například při zabití v PVP povolené lokaci, a tak dále. Za všechny věci si ručíte pouze vy sami a není povinností členů Admin teamu je dohledávat a navracet.

  Griefování a ničení lokací
  Nedoporučuje se ničení objektů, které nejsou v residenci/regionu/landu/pozemku, stejně jako ničení rázu krajiny. Pokud se z logu zjistí, že dotyčný úmyslně ničil cizí stavbu, tak to může vést k časovému banu. Délka je určena dle rozsahu škod a opakování prohřešku.

  Využívání chyb, exploitů a cheatů
  Pokud zjistíte ve hře chybu, tak ji prosím neprodleně nahlašte Adminovi, Správci (preferovaně zde na fóru formou soukromé zprávy, ne ve hře, či TS, Discordu, ...). Stejně tak hráč musí postupovat, pokud se vědomím dostane k nelegálně a podezřele získaným financím a herním předmětům. V případě, že takovouto věc neohlásí, tak se primárně vystavuje trestu zamezením přístupu do hry a sekundárním dodatečným postihem a úkonům s tím spojených, které jsou posuzovány v závisloti na situaci (například odebrání naexploitovaných věcí, regeneraci zasažených residencí/regionů/landů/pozemků, vyresetování účtu, atp.).
  Dále není povoleno používat x-ray, fly-hack a další módy a úpravy, které některým způsobem zpřístupňují funkce, ke kterým jinak hráč nemá přístup, nebo by je klasickým hraním dokázal zreprodukovat. Zneužití podobných módů se trestá časovým banem, dle rozsahu postihu.

  Spamování v chatu
  Z důvodu zachování čistého a přehledného chatu se zakazuje šíření nesmyslných blábolů, spamování dokola stejné zprávy, hrání si na seznamku a další nevhodné akce. Za konstantní spam v chatu se uděluje časové mute na několik hodin. Při dlouhodobém opakování spamování lze sáhnout i po časovém banu.
  Zakazuje se prošení členů Admin teamu o pozici nebo herní věci. Takovéto žádosti nebereme v potaz a povětšinou se trestají jako spam v chatu. Pokud se chcete připojit do našeho Admin teamu, tak prosím zajděte do příslušné sekce na webu a podejte si přihlášku. Ve hře se nábor neřeší, vše se řeší přes vaši podanou přihlášku.
  Dotazování se o pomoc
  Rádi pomůžeme všem hráčům, kteří mají logický dotaz či otázku. Prosím berte na vědomí, že i Admin team je složený z obyčejných lidí, kteří nemohou odpovědět všem hráčům, proto každý hráč by si měl první rozmyslet, zdali jeho dotaz je opravdu tak důležitý, nebo zdali je to něco, co již bylo zodpovězeno několiksetkrát na našem fóru, popřípadě na Minecraft Wiki.

  Argumentace ve hře ohledně serveru/projektu
  Prosím, zdržte se emotivních příspěvků ve hře. Pokud máte konstruktivní dotaz, kritiku či podnět, tak jej, prosím, napište na fórum do příslušné sekce, kde je konverzace přece jenom příjemnější a přehlednější. Nedodržení tohoto pravidla se ve hře trestá jako spam.

  Chování v PVP
  a) Zakazuje se bojovat v PVP s povoleným létáním.
  b) Zakazuje se používat lektvar neviditelnosti v PVP a Event vyhrazených zónách.
  c) Zakazuje se lákat hráče do teleportačních pastí, které jim přivodí smrt či škodu.
  d) Zakazuje se "kempení" hráčů, kteří již zemřeli a jsou bezbranní.
  e) Zakazuje se používání online mapy k vyhledávání PVP cílů.


  Admin má vždy pravdu
  Admin a Správce má vždy pravdu a nemá cenu s ním argumentovat. Toto pravidlo není určené pro maximální nadvládu Admina a Správce na serveru, ale z důvodu, že drtivá většina jedinců si vše dokáže vyložit dle svého a myslí si, že pouze oni mají vždy pravdu. Pro udržení pořádku prosím respektujte to, co Admin a Správce řekne a berte to jako finální slovo.
  Pokud si ale myslíte, že některý Admin, či obecně člen Admin teamu, neplní své povinnosti a je zaujatý, tak prosím kontaktujte majitele projektu buď pomocí emailu (nightik@mctitan.cz), nebo pomocí soukromé zprávy na fóru.

  Neznalost pravidel
  Neznalost těchto pravidel neomlouvá.
  Tato pravidla zároveň tvoří základní výčet situací, které mohou nastat a není v nich nic, čeho by se slušně hrající hráč měl obávat. Pravidla nejsou vytvořena pro "buzeraci" hráčů, ale pro ochranu normálních lidí proti nepřizpůsobivým jedincům.

  Kooperaci hráče s Admin teamem
  V případě jakýkoliv problemů, které mohou vzniknout v rámci uvedených odstavců výše, ale i mimo ně, admin team očekává od zasaženého hráče plnou kooperaci z jeho strany. Taková kooperace může vést k bezproblémovému vyřešení různorodých situací a lepším možnostem admin teamu situaci posoudit a vyhodnotit. V opačném případě, pokud hráč odmítá jakýmkoliv rozumným způsobem, případně vůbec, spolupracovat, tak si admin team vyhrazuje právo vyřešit zasaženou situaci dle svého uvážení a aplikovat potřebné kroky pro ochranu projektu a ostatních hráčů.
Uživatelům rdim, Prema84, Wabik a 23 dalším se toto líbí.